Про дистанцію

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Цілих три хвилини я вагалася, чи варто просити жінку, що дихала мені у спину через маску у супермаркеті. «Ну вона ж у масці», – думала я. «Але вона не дотримується соціальної дистанції», – продовжувала полеміку сама з собою, вивчивши напам'ять правила поведінки в громадських місцях під час пандемії.

 

Кожен похід до магазину перестав бути вилазкою в умовну «Чорнобильську зону». Ми ніби адаптувалися, перебоялися чи навчилися ретельніше мастити руки зволожувальним кремом, протягом дня сто разів попшикавши на них антисептиком. За вікном галасують діти – грають у футбол і їздять на великах. Завтра найменшим дозволять іти до садка – там щодві години їм оброблятимуть ручки і садитимуть їсти по одному за столиком…

Кажуть, у кав’ярнях теж вже можна призначати зустрічі, правда, на території літніх майданчиків. А у стихійного торговця – купити полуниці по 85 гривень за кілограм (а можна і не купувати такої дорогої).

Невже нормальне життя у великому місті повертається?

Земля не перестала крутитися, але карантин залишив свій відбиток майже на кожній сфері життя. Ситуативне збагачення і масове безгрошів’я через необхідність звернути бізнес – населення України розділилося на тих, хто «пан» і «пропав», і лише частина українців може похизуватися такою-сякою стабільністю, яка, хвала Богу, не залежить від карантину.

Однозначно: стало менше обійм і рукостискань. А чого стало більше?

У селах – потенційних «дачників» – забезпечених людей, які після випробування карантином та полюванням за туалетним папером у супермаркеті задумалися про «бомбосховище» на березі ставка і бажано з городом.

Меншає на Кіровоградщині хворих, проте у лікарні на Валах медики продовжують боротися за життя хворих на коронавірус. Вірус не зник, і як підтвердження цьому – новина про те, що в Центральній міській лікарні планують створити окреме відділення для лікування хворих на вірусну пневмонію.

За кілька тижнів літо. Чи відмовимося ми від моря? Головний санітарний лікар Віктор Ляшко каже, що пляжі в Україні таки відкриють, бо коронавірус боїться солоної води і ультрафіолету. Проте, за даними професора кафедри дитячих інфекційних хвороб Оксани Виговської, у міністерстві скоріше за все чекають просто теплої погоди, адже влітку знижується захворюваність на ГРВІ.

«Я запитувала у своїх колег, хто долучався до написання рекомендацій шановному головному санітарному лікарю, ніхто не зізнався. Що стосується води – я не знайшла в доступних мені джерелах дослідження про те, як довго вірус може перебувати у воді. …Я переживала, що сьогодні все населення послухає головного санітарного лікаря, побіжать в Дніпро або поїдуть на Чорне море», – розповіла Оксана Виговська в ефірі Громадського радіо.

Отож, цікаво буде спостерігати, як українці дотримуватимуться соціальної дистанції на пляжах…