Проблеми з головою

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Кінець минулого тижня був гарячим у всіх смислах: Кіровоградщина стрімко лишилася голови. Голови обласної державної адміністрації.

 

Чого тільки ми не наслухалися і не начиталися на тему звинувачення очільника ОДА в корупції, та в результаті, не дочекавшись рішення суду, окремі громадські активісти наперед заходилися пакувати торби додому усім херсонським чиновникам. (Традиція – велика сила. Колишній голова ОДА Сергій Кузьменко, родом з Олександрії, підтягував олександрійських, голова облдержадміністрації Андрій Балонь – херсонських, президент – квартальних (он уже колишній актор «Студії 95 квартал» на прізвисько «Юзік», на хвилинку, народний депутат від «Слуги народу», отримав завдання  відроджувати футбольний клуб «Кривбас»!).

Та серйозна підозра в корупції, підкріплена вражаючими фактами, озвученими офіційними структурами – Національним антикорупційним бюро та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, а також трансляція обрання запобіжного заходу в прямому ефірі, – дає все менше шансів, що призначенець Володимира Зеленського, який встиг попрацювати на Кіровоградщині всього вісім місяців, вийде сухим із води (чи взагалі – вийде).

Символічно про підозру у вимаганні неправомірної вигоди (так невинно у документах називають хабар) ми дізнавалися напередодні Дня Конституції. Хто знає, можливо, херсонські помідори і кавуни для державотворення України зробили не менше, аніж Конституція (а справжні херсонці звикли важко працювати, щоб досягнути успіху. І успіх для них – це врожай кавунів чи помідорів. Повірте мені – невістці цих справжніх херсонців). А якщо без жартів, то ще ніколи на День Конституції не було так гірко усвідомлювати, що в країні залишилася незмінною найбільша хвороба нашого суспільства – корупція. Ознака України при всіх президентах, при всіх режимах. Знецінення головного документа, «паспорта» країни, підміна понять і знищення довіри до чиновників… Здається, що квіти того дня слід було класти на могилу Української Конституції, а не до пам’ятників Хмельницькому. (До речі, хто ж тепер кладе квіти до пам’ятників, поки голова ОДА під вартою? Перший заступник голови ОДА Ігор Кузьмін. Теж херсонський, до речі.)

А знаєте, в чому іроня долі? У тому, що Андрій Богданович Балонь – автор дисертації на тему «Методика розслідування злочинів, вчинених з використанням службовою особою службових повноважень». Її він захистив у 2015 році за спеціальністю «Юридичні науки» в Національній академії внутрішніх справ. Як бачимо, фахівець своєї справи.

Чи вдасться екс-голові уникнути в’язниці? Чи буде новий – кращим?

І як би не хотілося тримати дистанцію від цих і подібних новин, це неможливо. Бо це українська дійсність, яку обрала більшість. І проблема з головою – наша спільна проблема.