Складний вибір

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

У двори Кропивницького почали завозити пісок для дитячих пісочниць. На вантажівку, яка розвозить добро, клеять спеціальний рекламний банер, щоб було зрозуміло, хто постарався з піском.

Це беззаперечний знак, що наближаються вибори.

 

Міська рада оголошує тендер на розміщення ста тисяч квадратних сантиметрів інформації у газеті з тиражем 10 тисяч примірників на суму в 600 тисяч гривень. Це беззаперечний знак, що наближаються вибори.

Можливо, у «Новій газеті» скоро побільшає інформації про статечних дядечків із серйозними намірами. То буде знак, що наближаються вибори.

Українці люблять обирати, заплющивши очі, «щоб посміятися», «гірше не буде», «із двох зол», виплекані телевізорами і телеканалами, власники яких, мов ляльководи, тримають за мотузочки інформаційні приводи.

А вибравши, українці люблять нарікати на щойнообраних, щойноспечених, на тих, хто бодай щось робить, і тих, хто нічого не робить і навіть не зобов’язаний.

Тому й живемо відповідно до виваженості вибору та власної правди, яка в кожного своя.

На початку липня Кіровоградська обласна рада оголосила конкурс на заміщення вакантних посад – обиратимуть директорів філармонії, обласного краєзнавчого музею, бібліотеки імені Чижевського та Обласного центру народної творчості. Це вибори іншого виду, не політичні, але не менш важливі, адже культурна політика впливає на стан справ у країні не менше, ніж державна. Чотири згадані «стовпи» зараз мали б забезпечувати наші потреби у культурному дозвіллі, проте криза сфери креативних індустрій сприяла тому, що весь креатив покрив пил. А як хочеться, хай і в умовах маскового режиму, насолоджуватися виставами просто неба чи симфонічним концертом десь на берегах Сугоклеї чи Інгулу. Життя ж не відміняють у зв’язку з епідемією, і не лише наявність гречки на полицях супермаркетів має вселяти спокій за майбутнє. Може, ще все попереду, і нові керівники принесуть на конкурс подібні ідеї? Слідкуємо, напишемо.

А поки що, перетнувши екватор літа, перебуваючи у все тій же природній екологічній ніші, ми вирощуємо нові покоління. У вересні до школи підуть унікальні першокласники – все їхнє життя в Україні тривала війна.

І знаючи це, особливо боляче сприймати ось яку інформацію. Нещодавно на сайті методичного центру Управління освіти Кропивницького опубліковано 28 відеоінструкцій з використання онлайн-платформ для організації дистанційного навчання. Серед цих відео є й такі, що взяті з сайту… «Донецкой академии управления и государственной службы при главе Донецкой народной республики».

Що це – елементарна лінь чи спланований натяк на можливість визнання освітніх закладів так званої ДНР, підготовка до легітимізації сепаратистських незаконних утворень?.. І тут питання вибору стоїть якнайгостріше.