Опитування

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Не знаю, як у вас, та в мене жодного разу за все життя нічого не запитували в рамках соцопитувань. Ні на місцевому, ні на всеукраїнському рівнях, ні телефоном, ні вживу. Мабуть, саме тому підсвідомо результати всяких опитувань, які інколи підсувають нам як відображення суспільних настроїв, сприймаю з долею скептицизму, відразу шукаючи інформацію про те, на чиє замовлення здійснене соцопитування і коли.

 

Найчастіше таких результатів, інколи навіть протилежних, більшає перед виборами.

Ось як зараз.

Майже 60% опитаних українців вважають, що некомпетентність влади в Україні може стати причиною економічної кризи, яка, ймовірно, настане восени. Такими є результати дослідження, проведеного групою «Рейтинг» 15-20 липня нинішнього року. За результатами опитування, лише 19% респондентів вважають, що в цілому справи в Україні йдуть у правильному напрямку, і 68% – протилежної думки (добре, що більшість із нас точно знає, кого звинувачуватиме у всіх бідах).

До речі, лише місяць тому, наприкінці червня, настрої ще були трохи позитивнішими: 22% вважали, що країна рухається у правильному напрямку, 63% були протилежної думки. Що ж до Кропивницького, то, нагадаю, 29% кропивничан, згідно з даними «Рейтингу», тоді оцінювали стан справ у місті як правильний, 50% – як неправильний. Натомість 43% мешканців міста вважають, що справи у ньому йдуть правильно, стільки ж думали інакше.

Водночас 43% українців відчувають розчарування, а  26% – надію. Це основні емоції, які відображують наш емоційний стан, на який впливає не лише політика й економіка. Крім того, 15% опитаних заявили, що найкраще їхній стан зараз описує емоція суму, 13% – злість, 12% – розгубленість, по 11% – зацікавлення та байдужість,10% вважають, що у них домінує страх, і лише по 8% респондентів обрали радість і здивування. Опитування проводили серед 2000 респондентів віком від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення.

Так само, як і в питанні про компетентність нинішньої влади, 60% українців зазначають погіршення економічного становища. (І справді, якщо знати, що дефіцит бюджету сягнув рекордного значення за останні п'ять років і уряду доведеться справлятися з діркою у 300 мільярдів, яка виникла не лише через пандемію (а спиратимуть на пандемію), якщо знати, що загальна потреба уряду в залученні боргового фінансування у 2020 році становить 653 мільярди гривень…то 60% – це ще й замало.

Є відсотки, тобто результати соцопитування і стосовно того, що на хліб не намажеш.

32% українців позитивно ставляться до рішення про заборону комуністичної символіки. 34% громадян ставляться до цього рішення негативно, ще для чверті громадян це байдуже.

Але ж 75% вірили, що все буде добре, пам’ятаєте?

Ну нічого, зате посміємося.