Пофоткались і забули

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Тиждень, що минає, я почала з сапою і пляшками води у Ковалівському парку. Кілька днів тому тут відбувся концерт просто неба від оркестру 3-го полку спецпризначення, тоді мені в око впали кілька молодих катальп, листя яких пожовтіло і майже зів’яло. Ні лунок, ні слідів поливу біля них не було. Дерева здавалися приреченими. Забути про них вже не вийшло, легше було полити. Наступного дня виявилося, що катальп чотири, а ще маленький напівусохлий дубок і пожовтіла липка…

 

Моєї води на всіх не вистачило, прийду завтра.

Проте всі дерева у місті самотужки не поллєш. Не поллє всі спраглі дерева і компанія друзів, не врятує дерева і ГО «Озеленення». І вони не повинні цього робити, адже з наших податків фінансуються цілі відділи та комунальні організації, що відповідають за обличчя міста.

Потрібна система. «Свіжі» дерева, які хтось посадив навесні, пофоткався і забув, без поливу не виживають. Шкода, що цього не помітили автори оновленого парку «Перемоги» у Кропивницькому, де таки перемогли компанія «Єлизавета» з «Благоустроєм». Там, за даними ГО «Озеленення. Кропивницький», цього літа у парку без поливу всохло більше сотні дерев – 115 кленів, висаджених минулого року. Рік перед тим там уже всохли дерева, висаджені, до речі, під дулами камер і фотоапаратів…

А ось свіжий пеньок – у самісінькому центрі міста, по пішохідній вулиці Дворцовій, навпроти одного кафе нездорової їжі. Його власник на закиди в соцмережі написав, мовляв, липа впала від вітру о третій ночі, тож він вирішив її допиляти, не викликаючи відповідної служби, на балансі якої перебуває це дерево (вивіску закладу громадського харчування тепер добре видно, оце так співпадіння!).

Якщо графа «озеленення» в міському бюджеті передбачає переважно роботу комісії з обстеження стану зелених насаджень (відповідно обрізку і видалення сухих дерев), якщо замість водовозки міська влада вирішує закупити… інформаційні послуги на 600 тисяч гривень (місцеві вибори!), то, схоже, через кілька років місто стане лисим.

Адже дерева сохнуть біля кропивницького відділення автофірми NISSAN (лояльність клієнтів формується з дріб’язкових нюансів, для мене це і стан дерев навколо фірми.

Дерева сохнуть у Ковалівському парку.

Дерева сохнуть біля Кропивницького будівельного коледжу.

До речі, у Приютівській ОТГ у дивовижному парку європейського рівня немає всохлих дерев, там не вигадували велосипед, а додумалися прокласти автополив, і тепер туди з’їжджаються подивитися на «європу» навіть гості з Кропивницького.

Тим часом петицію, яка привертає увагу до викошування трави на прибудинкових територіях (а це те саме озеленення), підтримало всього 93 жителі Кропивницького.

Інші, схоже, пофоткались і забули.