Сезон відкрито!

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Після святкування Дня Незалежності хочеться говорити про залежність. Хочеться тримати духовну дистанцію з тими, хто відзначав головне свято країни під акомпанемент Вєрки Сердючки та інших «шльопок».

І мова не лише про спосіб презентації цього дня пісенною історією України, бо сама задумка цікава і має право на існування. Коли дивишся на заплакану доньку загиблого сержанта-розвідника Ярослава Журавля, яка йшла Хрещатиком 24 серпня в оточенні таких, як вона, гостро усвідомлюєш: День Незалежності – це точно не той день, коли варто запрошувати режисерів концертів кварталу чи влаштовувати карнавал під стінами Софії.

Думаю, що цей день – ще один привід сказати «спасибі» в першу чергу тим, хто поплатився за незалежність України життям. Коли десь на паралельній вулиці крокує колона рідних загиблих воїнів з їхніми фотографіями в руках. Коли головне слово сучасності – «війна»… Що це, як не втілення меседжу «сделаем их»? А «вони» – це хто, ми?

Менше з тим,  втішені концертами (адже не виключено, що багатьом українцям сподобався концерт до Дня Незалежності, який відбувся у Києві), завтра почнемо новий політичний сезон. Імовірно, приблизно такої якості, як і шоу 24 серпня.

Отже, що нам пропонують?

За даними громадянської мережі «ОПОРА», у серпні зафіксували зовнішню рекламу семи політичних сил.

Із жовто-зелених білбордів уздовж доріг жителів Кровоградщини «Слуга народу» продовжує переконувати, що «Україна – це ти».

Наступний із можливих варіантів для голосування – партія «Пропозиція», яку, якщо вірити офіційному сайту, утворила працююча більшість країни. Ще одна партія, що боротиметься за нашу симпатію і представлена на рекламних площинах – «Наш край» – партія мерів, господарників та професіоналів.

Традиційно біло-червоні борди нагадують нам про «надійну команду», яка користується підтримкою Кіровоградщини – партію «Батьківщина».

Знову маємо можливість споглядати «нові» обличчя – чимало грошей вбухали у зовнішню рекламу народного депутата, колишнього очільника Кіровоградської ОДА, який представляє «Опозиційну платформу – За життя» Сергія Ларіна. До речі, скучили за Ларіним не всі, адже кілька білбордів у Кропивницькому та Світловодську, які пропонують «Кіровоградщині – професійну владу»,  «обстріляли», імовірно, червоною фарбою. Також у Кропивницькому розміщено сітілайти із фотографією депутата міськради Анатолія Ларіна із закликом «Україна – це ми, а не те, що ви з нею зробили». Цікаво, що один із таких сітілайтів стоїть прямо навпроти військової частини, де дислокується 3-й полк спеціального призначення імені Святослава Хороброго.

Ну, і політична реклама на лавках – родзинка Кропивницького. Їх встановлювали представники громадської організації «Перспектива міста», проте нещодавно в обласному центрі презентували політичну силу з такою ж назвою. Наразі на  лавки наносять логотип та назву одноіменної партії.

Сезон відкрито!