Аеропорт як вічна обіцянка влади

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Існує власне кропивницька традиція: кожен новий голова обласної адміністрації має за святий обов’язок пообіцяти кропивничанам та жителям Кіровоградської області відновлення роботи аеропорту. Кожен висловлює цю ідею на апаратній нараді чи в інтерв’ю, подаючи за новацію, здатну оновити інвестиційну привабливість Кіровоградщини. Кожен напередодні спілкується з міністром інфраструктури і згодом кожен покидає своє крісло зі спільною невиконаною обіцянкою: ми й досі витрачаємо п’ять годин на дорогу до Києва, щоб дістатися до аеропортів «Бориспіль» чи «Жуляни». А новини із заголовком «Голова ОДА повідомив про плани відновлення аеропорту» вигулькують у ЗМІ із певною періодичністю.

 

Лютий 2011 року. Голова ОДА Сергій Ларін, яскравий представник «Партії регіонів», обіцяє першочергово відновити та ввести в дію малу злітну смугу підприємства «Аеропорт «Кіровоград» з тим, щоб вже найближчим часом підприємство мало можливість приймати та обслуговувати літаки малого та середнього класу. На той час, за інформацією, розміщеній на сайті ОДА, на реконструкцію необхідно було 16 мільйонів гривень.

Червень 2019. Голова Кіровоградської обласної державної адміністрації, призначений президентом Порошенком, Сергій Кузьменко, заявляє, що проєкт аеропорту зі статусом міжнародного можна реалізувати на авіабазі «Канатове», адже технічна можливість для подвійного використання існує, і про це він вів розмови у тому числі з тодішнім міністром оборони України.

Грудень 2019. Новий голова ОДА, «своя людина» Зеленського Андрій Балонь підтримує позицію міського голови Кропивницького Андрія Райковича про відновлення аеропорту, зазначаючи, що летовище має стати базовою точкою екномічного зростання області. Згодом в інтерв’ю місцевим ЗМІ він повторює цю тезу. «Цей проєкт абсолютно реальний, адже в Кропивницькому є компанії, які зацікавлені інвестувати в нього на умовах державного приватного партнерства. Власне, про це я і написав у своєму аргументованому листі до Кабінету Міністрів. На нещодавній нараді з питань захисту «Великого будівництва» за програмою Президента України я аргументував, чому для Кропивницького дуже важливо відкрити міжнародний аеропорт», – зазначив він.

І нарешті жовтень 2020-го. Під час апаратної наради в ОДА ще один голова облдержадміністрації, призначений Зеленським, Андрій Назаренко, заявляє про намір відновити роботу аеропорту в Кропивницькому: «Обговорили з міністром розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Ігором Петрашком можливість реанімувати наш аеропорт. Можу сказати, зацікавленість у реалізації такого проєкту є», – зазначив Андрій Назаренко.

Може, хто з нас мріяв про стабільність – то хіба це не вона? Звісно, такою стабільністю українського політикуму і чиновництва нас не здивувати і не надихнути. Є обіцянки і довшого «терміну зберігання».