Чи буде цікавіше?

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Про завершення останнього тижня передвиборчих перегонів мріяло чимало кропивничан. Комусь остогид перебір реклами на вулицях міста, комусь – меседжі «я йду» в соцмережах, комусь – знайомі і несподівані обличчя в якості кандидатів.

Ось цей пан ще вчора на весь Фейсбук сварився з дружиною, потім зізнавався, що вже три місяці не п’є, а потім оголосив, що балотуватиметься в депутати міської ради. Ось ця жіноча щойно повернулася із Польщі – була на заробітках. Агітує з граматичними помилками, але що поробиш, таке життя – право обирати і обиратися в українців ніхто не відміняв. А ось ті самі обличчя, які емігрували із вже не модної партії Садового у ще не модну партію ще одного «садового». Нічого особистого, просто натякаю, що вибір є.

А для тих, кому остогидло думати, аналізувати, обирати – є лавочка, тепла ковдра чи продуктовий набір, дбайливо вручений представниками кандидата. Вони, ті, хто взяв ці подарунки, теж вирішуватимуть, яким буде склад рад у новому політичному сезоні.

Цікавості місцевим виборам, які відбудуться в неділю, додає ініціатива президента Володимира Зеленського провести всенародне опитування. Багатьом українцям це опитування здалося справді актуальним, адже поміж питань зазвучало «садити за корупцію довічно» – це те, про що мріють «пересічні» не перший десяток років. Довічне ув’язнення, розстріли, відрубування  рук – які тільки тортури не вигадують українці один одному, наслухавшись, «як там в Європі» чи «а оно в південній Кореї».

На думку експерта Тараса Шамайди, процедура опитування суперечить Конституції, і саме опитування є фактично агітацією, скоріше, покликаною врятувати рейтинг партії «Слуга народу», якій, за всіма прогнозами, загрожує поразка на місцевих виборах. Звісно, сперечатися з тим, що «право народу України на власну думку священне», ніхто не буде. Якби воно не було священним, ми б не змогли отримати на чолі країни колишнього шоумена і актора. Проте папірець, на якому ми відповідатимемо на п’ять запитань від президента, не буде захищеним ні фізично, ні юридично, а отже результати опитування не матимуть жодної юридичної сили. Бо проконтролювати аналіз результатів, особливості підрахунків та іншу статистику не зможе жодна з офіційних установ та організацій. Проте його ініціатори все ж матимуть ще один привід для маніпуляцій суспільною думкою. Хай то буде тема використання канабісу у медичних цілях чи довічного ув’язнення українських чиновників за корупційні дії.

Але зафіксуймо ще кілька подій тижня, що минає.

Подій, які сміливо можна подавати під хештегом #армагедон: руйнівний смерч, наростання кількості хворих на коронавірус, заборона книги про Василя Стуса, а отже – безпрецедентний випадок цензури в Україні 2020-го.

До кінця року лишилося два місяці. Цікаво, чи буде ще цікавіше?