А тепер – нова кампанія

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Ці вибори запам’ятаються надовго. Навіть не через вимірювання температури перед заходом на дільницю, через довгі черги, рукавички, власну ручку та одягнутий респіратор при вході у приміщення, де відбувалося голосування.

 

Запам’ятаються результатами: на місцевих виборах-2020 в Україні таки минула «зелена» ейфорія. На цих виборах судимий за вбивство став головою ОТГ, судима за сепаратизм вийшла до другого туру, учасник розгону демонстрації на початку Революції Гідності може змагатися за крісло мера столиці. А ще уперше під час місцевих виборів відбувалося опитування, що не мало роду-племені – ні офіційних правил, ні законодавчих підстав – лише протекцію президента. На його проведення витратили 100 мільйонів гривень, щоправда, не з державного бюджету (так нам сказали).  Хоча на моїй дільниці скромна дівчинка в накидці «5 запитань» стерегла коробку, що стояла на землі, та вона чомусь навіть не ризикнула запропонувати дати відповіді на запитання…

Попри пандемію, додаткові ризики заразитися на дільниці та електоральну пасивність на місцеві вибори прийшло 36,88% українців (це десять з половиною мільйонів). За даними Центральної виборчої комісії, на Кіровоградщині явка склала 35,29% виборців, а це 252403 осіб. У Кропивницькому зі 180 тисяч мешканців у виборах узяли участь 53 тисячі осіб, що складає жалюгідних 29%. Чи то заклики сидіти вдома так подіяли, чи то великі черги біля дільниць? Але ж АгроЕкспо чи ВересФест нас так не налякали, чи не так?

Що зміниться після виборів?

В окремих ОТГ – нічого кардинального. Наприклад, у Новоукраїнській ОТГ головою лишається Олександр Корінний, у Маловисківській – Юрій Гульдас, у Попельнастівській – Олег Волянський, у Приютівській – Андрій Коломійцев. Вибори міського голови в Новомиргороді виграв Ігор Забажан, в Кропивницькому, ймовірно, – Андрій Райкович. Усі були чинними головами, усі здобули більшість голосів виборців, перемігши у першому турі.

Зміниться політичний клімат в Олександрії – там перемогу здобув Сергій Кузьменко – колишній голова Кіровоградської ОДА.

Тема виборів поступово затьмариться головною темою року, що минає – епідемією коронавірусу. Адже станом на понеділок, 26 жовтня, в Кіровоградській обласній лікарні було зайнято 100% ліжок, виділених для хворих на COVID-19, а кількість хворих у Кропивницькому порівняно з минулим тижнем збільшилася у 2,5 раза. За офіційною інформацією, оприлюдненою
облдержадміністрацією, загальна заповненість ліжок в інших лікарнях, визначених в районах для лікування хворих на коронавірус, становить 65%. (Проте нам не кажуть цифри, які відображають кількість хворих на пневмонію, від якої так само масово страждають і вмирають в цьому сезоні українці…)

У календарі на листопад відсутні пригоди – ні фестивалів, ні виборів. А тепер уже точно ніщо не має завадити тримати дистанцію і… сходити на пошту, щоб передплатити «Нову газету». Адже після передвиборчої кампанії розпочинається наша – передплатна.