Готуємося до найгіршого

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Здається, навколо мене вже майже не знайдеться людини, яка б не вірила в коронавірус. Розмови про світову змову, несправжність хвороби та її штучне походження відійшли на задній план. Сьогодні більше говорять про те, що коронавірус «молодіє», мутує і по-різному впливає на організми тих, хто хворий. Все рідшають байки про лікування цибулею, часником чи кислою водою, все частішають оповідки про страх, витрати і втрати.

 

Разом із тим відпочивальників, які пнуться за кордон, мандрівників, що пензлюють по червоних зонах, вже ніхто не сприймає за камікадзе: життя триває, бажання хліба і видовищ нікуди не поділося. Хто ще не перехворів, ставляться до коронавірусу простіше, хто вже – ладен годину переповідати, чим, де, у кого і як лікувався, з нотками щастя в голосі (бо ж вижив!) і готовністю поділитися списком ліків, який допоміг.

Здається, перша хвиля боротьби з коронавірусом була кінематографічнішою: пам’ятаєте, як при в’їзді до Кропивницького стояли поліцейські пости, як зупинки на вулицях обприскували дезінфекційними засобами, як закривали дрібні магазини, а респіратори, які сьогодні коштують в Епіцентрі 36 гривень, в інтернеті продавали по 360? Це було навесні.

Здається, стратегія боротьби з «короною» поламалася на етапі, коли виявилося, що в обласній лікарні бракує кисню для тяжких хворих, а нове пульмонологічне відділення в міській лікарні на Валах не можуть відкрити через борг держави перед міським бюджетом.

«Ми створили діагностичний центр, відділення легеневої терапії, яке залишилось лише наситити необхідною апаратурою! А на це треба кошти. Тому ми чекаємо повернення 18 мільйонів гривень медичної субвенції. Сподіваюсь, що Кабінет Міністрів України об’єктивно та виважено відреагує на ситуацію в нашому місті і якнайшвидше ухвалить позитивне рішення», – пояснив ситуацію на своїй сторінці у Фейсбуці міський голова Андрій Райкович.

Тим часом готуватися до найгіршого запропонував голова ОДА Андрій Назаренко.

«Ми йдемо в пандемію і нам потрібно рятувати життя людей! Отже, разом із Андрієм Райковичем, Геннадієм Сябренком, Аллою Поліщук, нашим департаментом охорони здоров’я і командою заступників прийняли важливі рішення. Перше, як резервні під COVID-19 повністю плануємо переформатувати Кропивницьку ЦРЛ, госпіталь для ветеранів і СМЧ-19 в обласному центрі. Поясню, ці медичні заклади будемо використовувати, коли не справлятимуться з кількістю пацієнтів наші госпітальні бази першої і другої хвиль.

Друге. Це буде, як холодний душ для когось, а когось, можливо, змусить задуматися – ми розглядаємо СДЮШОР «Надія» і факультет фізичного виховання педуніверситету як госпітальний майданчик для хворих на коронавірус. (Ви все ще не хочете носити маски?) Ось така об’єктивна реальність», – написав Андрій Назаренко.

Кожен з нас має вибір: готуватися до найкращого чи найгіршого. Зараз головне – робити це в масці.