Але є й хороші новини

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Днями розмовляла з однією нашою давньою читачкою, яка про коронавірус знає лише зі ЗМІ. Хвала Богу, в їхньому селі не захворів жоден мешканець.

Залишилося небагато хат, деякі сім’ї живуть на відстані кілька кілометрів один від одного. У них взагалі немає такої проблеми. Як і немає медичної амбулаторії, де можна підхопити заразу в черзі, як і інтернету, де можна прочитати про світову епідемію і запанікувати, як і сімейного лікаря, якому за бажання можна подякувати чи поскаржитися.

Тим часом президент України ініціював масштабний флешмоб, лейтмотив якого – віра в Україну. Звісно, можна іронізувати скільки влізе (персона президента у нас благодатна у цьому плані, адже сам Володимир Зеленський із гумористів і до свого президентства давав нам гарні приклади іронії, сарказму і гротеску) на тему віри. Бо сучасні контексти такі, що відремонтовані дороги не допомагають бути впевненим, що держава підставить плече, раптом увійдеш до щоденної статистики хворих на коронавірус і довго не зможеш перейти до переліку тих, хто одужав.

А різного виду офіційна статистика свідчить про сумне: більше половини українців заявили, що від початку епідемії коронавірусу в їхніх сім'ях стало менше грошей. При цьому серйозніше постраждали міські жителі, натомість мешканці села не так відчули економічні наслідки пандемії (скоріше за все, їм і так було сутужно, незалежно від епідемії). Такими є результати опитування, опубліковані Open Mind Foundation: 56,9% жителів міст, які взяли участь в опитуванні, відповіли, що економічно постраждали від коронакризи. Фінансово легше переживають кризу жителі села, а у 7,7% користувачів інтернету, які живуть в українських селах, доходи навіть збільшилися. 54,3% респондентів сказали, що в їхній родині стало менше грошей від початку пандемії, з них у 23,9% сума грошей у сім'ї «значно зменшилася».

Але от організовані тією ж державою сумні парадокси. Чомусь у громадському транспорті беруть тільки сидячих пасажирів, а в чергу до сімейного стоять люди, хворі на коронавірус, із підозрою та з іншими хворобами…

У грудні стане відома точна дата поставок вакцин в Україну. Тоді почнеться нова епопея: корупція на поставках вакцини в Україну, неоднозначні правила вакцинування, завищені ціни, підробки документів про вакцинацію і чорний ринок. Думаєте, ні? Думаю, так.

Але є і хороші новини. Україна піднялася на 20 позицій у загальному рейтингу «якості доріг» і зараз посідає 126 місце. «Це означає, що мінародні експерти і аналітики позитивно оцінюють рух до розвитку дорожньої інфраструктури», – пише пресслужба Укравтодору. А ще Кіровоградська область нарешті отримає апарат штучної вентиляції легень, придбаний за кошти з Фонду боротьби з COVID-19.  Знаєте, скільки штук? Один.