Інтелектуальний (?) локдаун

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Можна було б ужити трохи зрозуміліше формулювання, але ні – почавши з перейменування Адміністрації президента на Офіс, процес комунікування між владою і народом зламався.

Раз по раз в інформаційному просторі з’являються меседжі, які потім намагаються замилити формулюванням «це не те, що ви подумали» або «особиста думка такого-то не збігається з офіційною позицією відомства». Поширені в інформаційному середовищі терміни яскраво це ілюструють: антирекорд (що само по собі неправильно, бо те, що в нас – то рекорди), карантин вихідного дня, локдаун, а тепер – інтелектуальний локдаун.  До речі, ймовірну дату впровадження останнього – з 23 грудня по 15 січня – обрали, скоріше за все, не випадково. Адже 22 грудня у 95-го кварталу… концерт у столичному Freedom Hall. Вартість квитків - від восьмиста гривень.  А от після веселого концерту можна і локдаун. (Це, мабуть, придумали в Офісі простих рішень, щоб більше ні в кого не виникало жодних сумнівів, що країною керує «95-й квартал»).

Тим часом у Міністерстві охорони здоров’я скромно заявили, що карантин вихідного дня не досяг очікуваного ефекту, тому в МОЗ більше не рекомендуватимуть його продовження. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Степанов у ефірі телеканалу «Україна 24» (Ніколи такого не було, і от знову. Сподіваємося, в МОЗ є ще багато цікавих ідей для експериментів і чимало не менш цікавих назв для них).

Ще одним справжнім потрясінням для людей з інтелектом, які все ж таки голосували за нинішню владу, може бути аналіз державного бюджету, де на збільшення фінансування Міністерства внутрішніх справ гроші знайшли, а на підвищення зарплати медикам – ні. Скромно забули і про обіцяні чотири тисячі євро вчителям (хоча ця цифра вже давно стала мемом – жартом, медіавірусом, в який щоправда ніхто з притомних вчителів і не повірив). 

Але щоб зрозуміти, яким складним може бути процес народовладдя, можна заглянути у вайбер-групу садка, де якраз цими днями обиратимуть, які купити дітям подарунки до Миколая. Або почитати про нашумілу історію мами чотирьох дітей – учнів Кропивницького НВО №1, яку в тій-таки батьківській групі принижували через невчасну здачу грошей у фонд класу на подарунки до Дня Миколая, а потім взагалі погрожували принизити перед класом її доньку. Після розголосу в соцмережах завдяки активістам Батьківської ради діти отримали подарунки, адміністрація школи – рулон туалетного паперу, а всі школи Кропивницького – заборону купувати подарунки на шкільні свята та відзначати новорічні ранки.

А якщо ви вже передплатили «Нову газету» на 2021 рік, розкажу анекдот (як завжди, не смішний): «Фахівці кажуть, що життя в Україні стало кращим. – Так, але люди кажуть, що гіршим. – Але ж люди не фахівці».