Триматися купи

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Стало відомо, чим українці цікавилися найбільше цього року. Ви не здивуєтеся, бо це слово «коронавірус». Його «вбивали» у Google (найпопулярніша пошукова система) найчастіше з усіх інших слів. Після коронавірусу йде «коронавірус.рекомендації», а вже після – вибори в США. Рецепти антисептиків та викрійки масок теж увійшли до десятки найпоширеніших запитань (до речі, відповіді на всі ці питання давала і «Нова газета», правда, крім виборів у США). 

 

Також, українці переймалися пожежами в Австралії, запитували в Гугла, як вийти заміж і… що робити, щоб усе було добре.  Серед персон наших співвітчизників цікавили іноземці: Алєксєй Навальний, Джо Байден і Александр Лукашенко (мабуть, про своїх, місцевих, ми й так все знаємо). 

Серед серіалів українці найчастіше шукали іспанську кримінальну драму «Паперовий будинок» та український серіал «Спіймати Кайдаша». Найбільше через інтернет купували маски, респіратори та пульсоксиметри, а ще – картини за номерами (все, притаманне епідемії та карантину). 

Що цікаво, серед інших книг в інтернеті також шукали антиутопію Джорджа Оруелла «1984». 

Тим часом Міністерство охорони здоров’я знайшло чудовий варіант, як заспокоїти населення – робити менше тестів, показувати меншу статистику і заявляти, що ситуація з коронавірусом пішла на спад. Мабуть, надихнулося порадою президента про те, як припинити війну – пам’ятаєте, він рекомендував просто перестать стрілять? Є ще одна «президентська» порада, яка не йде мені з голови – вона стосується ще одного рецепта з підвищення добробуту і звучить дуже просто: «щоб краще жити, треба більше заробляти».

Теперішнє життя перетворюється на онлайн, коло коронавірусних хворих звужується і тільки й чуєш, що хвороба вражає не лише легені, а й розум та душі. Людей накриває депресія, роздратування і найбільшим подарунок, який вони мріють отримати під ялинку – це довідка про наявність антитіл до COVID-19 в організмі. 

Сьогодні, у холодну середу, 9 грудня 2020-го року, ми прощалися з другом і покровителем нашої редакції Станіславом Семеновичем. Йому б гарно підійшла роль святого Миколая – кремезний і високий, умів творити дива, заряджав ідеями, підтримував, допомагав воїнам... Ми були свідками. Ми писали про це. Після нього на Кіровоградщині залишаться десятки дитячих майданчиків, облаштованих садків, книжок, виданих за його рахунок. І спогади сотень людей, яким він допомагав, не будучи зобов’язаним це робити. 

У 2020-ому було все. Та більше гіркого. На жаль, ми не зможемо замовити майстер-клас із виготовлення новорічного настрою. Або написати листа тому ж таки Миколаю з проханням більше нікого не забирати. Можемо тільки порадити триматися купи і берегти один одного, цінуючи кожну мить простого спілкування, відчуттів запаху і дотику, теплої руки в руці і пам’яті про світлих людей.