МОЗ рекомендує

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Важлива новина: пошта Великобританії не відправлятиме посилки через новий штам коронавірусу.

 

Ще важливіша новина: у селі Бровкове Новомиргородського району вже два місяці не заїжджає листоноша. А чому туди їхати, мабуть, сказала б вона, якщо там живі лише дві хати? А й справді. От тільки чому Укрпошта не знітилася, коли брала за доставку на рік 80 гривень – відповідь на це питання навряд чи дасть мені її гендиректор Ігор Смілянський. Не знатиме він і про те, що в село Маловодяне Долинського району не носять «Нову газету» три тижні. Але знатимемо ми і крутитимося в цій бульбашці, мабуть, допоки існуватиме газета і Укрпошта – як символи залежності першої від другої та безпросвітності в стосунках.

Кажуть, коронавірус зменшує оберти: зокрема, 21 грудня в Україні виявили 8 513 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19, при цьому одужало за день 14 020 осіб – тобто майже удвічі більше, ніж захворіло. На Кіровоградщині цифри відповідні: 44 захворіли, 73 одужали.

Правда, так кажуть лише чиновники, які подають статистику. А от медпрацівники та самі хворі взагалі дивуються, звідки такі оптимістичні цифри, адже хворих не меншає. Те, що тест не підтверджує коронавірус, але людина хвора на пневмонію, яка потребує таких же шалених грошей на лікування, як і ковід, якось не заспокоює. Яка різниця – коронавірус чи пневмонія, якщо від цього так само вмирають люди? Різниця є – вони не потрапляють у статистику, а значить, офіційна інформація звучить не так загрозливо, не викликає паніки, а ще хворі не отримують відшкодування за витрачені кошти на ліки. Не називати проблему вголос, не артикулювати її, робити вигляд, що її не існує – чудовий, випробуваний і зручний механізм у всі часи.

У передноворіччя дуже б хотілося обрати для колонки редактора кращу тему, ніж цей остогидлий усім коронавірус, в який, здається, повірили вже всі. Я б хотіла написати,  що в новому році передбачене підвищення пенсій, але не напишу. Точніше, воно передбачене, але мізерне і на фоні історії з пенсійним віком якось зовсім не надихає.

Хотілось би написати про підвищення зарплати вчителям – пам’ятаєте про мрії і віру в чотири тисячі доларів, обіцяних президентом?

Дуже хотілось би написати про кожного з лікарів та медсестер, які нині поряд із військовими стоять на передовій. На жаль, «передова» – це не метафора і не символ, а реальність 2020-го.

Щоб уникнути заражень новим штамом коронавірусу, у МОЗ нам рекомендують утриматися від польотів у Великобританію та Австралію, де зафіксували новий штам коронавірусу. Блискуча рекомендація. Думаю, ми з вами так і зробимо. Відчувши цінність простих речей: можливості дихати на повні груди, зустріти своїх дітей (озброївшись антитілами чи імунітетом), поговорити з батьками. Ну і взявши до рук свіжий номер «Нової газети» (сподіваюся, ви не забули її передплатити…).