Про колективний імунітет

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Кілька днів тому тисячі паперових ангеликів тріпотіли в наших руках – ми згадували душі героїв Небесної Сотні. Парадокс: символічних ангелів у руках тримали навіть ті, хто в часи розстрілів на Майдані сім років тому міг сидіти в ресторані чи на концерті, дивитися «Квартал» і навіть не здогадуватися про те, що робиться в серці країні.

 

Змінюються часи, контексти, посади і позиції. Здавалося б, після стількох смертей в ім’я України ми б мали «напрацювати» колективний імунітет – до проросійських наративів, до пропаганди «дружбинародів», до малоросійства…

Але ж ні. І досі доводиться чути «кому стало краще після вашої Революції Гідності?», «якби не Майдан – не було б війни» (у цей час спікери клацають пультом, шукаючи, напевно, «нічийний» канал, а таких же немає!).

Головною подією для українців у 2021-му має стати набуття ще одного виду колективного імунітету – імунітету до коронавірусу. В Україні цей процес ніяк не запустять (мабуть, тому що міністр охорони здоров’я у час, коли треба було укладати угоди щодо вакцин, займався передвиборною кампанію в мери Києва, але то таке, лише припущення). Дати старту вакцинації пересувають у бік весни, і скоро Україна ризикує бути останньою в Європі, яка долучиться до загальносвітового процесу.

Але не все так погано: у нас таки почалася генеральна репетиція антикоронавірусної вакцинації: за офіційною інформацією з уст директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олега Рибальченка, члени мобільної бригади, які будуть проводити імунізацію жителів області від COVID-19 у першу хвилю, завершили навчання у Києві. Нагадаю: в області сформовано 10 бригад, які проводитимуть вакцинацію від COVID-19. Першим етапом були онлайн-тренінги, другим – практичні заняття. Під час навчання медпрацівники мали навчитися, як нас консультувати до й після вакцинації, навчитися як правильно вводити вакцину (виявляється, у кожного виробника свої вимоги), як розраховувати потребу у вакцині та ін’єкційних матеріалах; як утилізувати використані ін’єкційні матеріали. Як рятувати нас, якщо після вакцинації щось піде не так...

Як повідомлялося раніше, у першу чергу імунізацію пройдуть медичні працівники, які лікують хворих на коронавірус. 20 лютого з’явилася інформація, що в Міністерстві охорони здоров’я «вже мають чіткий план вакцинації українців», іронія в тому, що про «чіткий план» вакцинації говорили ще в листопаді, а потім трохи в грудні, а ще більше в січні. І ключове слово в попередньому реченні ГОВОРИЛИ.

Українці мають великі шанси отримати колективний імунітет іншим способом – просто перехворівши, навіть не звертаючись у лікарню, навіть не сподіваючись на допомогу держави (проте сподіваючись, що вона не заважатиме).

Правда, ніхто не обіцяє, що і це влада не припише до своїх здобутків.