Хороші дороги

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

До тридцятиріччя Незалежності в Україні ремонтують трасу, що з’єднуватиме Схід та Захід. Днями ми з родиною випробували на собі мандрівку ще не до кінця  відремонтованою дорогою, проїхавши 600 кілометрів.

Масштаби і справді вражають: сучасна техніка із обов’язковими банерами «Велике будівництво», сотні робітників на сотнях кілометрів у Кіровоградській, Вінницькій, Хмельницькій областях. Ремонують мости через Вись, Синюху, Буг, розширюють дороги, ставлять нові зупинки та дорожні знаки. У такі моменти до заклику «Мандруй Україною!» ставишся вже не так скептично, як років із 10 тому, коли від думок про мандри вітчизняними дорогами і вітчизняними потягами з’являлися неоднозначні емоції і тверде переконання, що краще побути вдома.

Тим часом у ЗМІ постійно з’являються новини про корупцію, пов’язану з «Великим будівництвом». Мало того, на ґрунті постійних повідомлень про корупцію чи порушення правил закупівлі з’явився влучний каламбур «велике крадівництво» з натяком на власне українську методику втілення в життя будь-яких проєктів. Інформацію про відкриті кримінальні справи, пов’язані з корупцією під час «Великого будівництва» у різних областях України, оприлюнив сайт Главком. Не виняток і наша: як сказано у відповіді на інформаційний запит видання, «Нацполіція Кіровоградської області відкрила кримінальне провадження за фактами незаконного збільшення вартості будівництва, реконструкції доріг області», проте деталей не розголошують – це може нашкодити слідству.

Ще один масштабний і помітний подарунок, точніше «подарунок», який президент приготував українцям до 30-річчя Незалежності – це флагшток рекордної висоти у кожному обласному центрі. Як ми вже писали, його вирішили встановити на території меморіального комплексу «Вали» в Кропивницькому, перед тим провівши археологічні розкопки на території. А голови обласних держадміністрацій почали змагатися – у кого цей флагшток буде вищим… (Цікаво, чи продовжить це змагання нова очільниця ОДА Марія Чорна?). Хороший подарунок, нічого не скажеш, але… може б, краще позмагалися в чомусь іншому?...

Не знаю, чи допоможе такий подарунок Новоархангельській районній лікарні, де через недофінансування мають звільнити 19 працівників та скоротити 40 ставок.

Чи стане краще жити власникам корів, які змушені здавати заготівельникам молоко по шість гривень за літр, у той час як у супермаркетах його продають по 40 гривень за упаковку у 900 грамів.

Чи стануть впевненіше дивитися у майбутнє 800 студентів, які навчалися у філії Донецького медичного університету, що припинить своє існування в Кропивницькому уже наприкінці червня.

Чи зрадіє колектив Іванівської школи, яку можуть закрити, як тільки в ній стане на три школярі менше…? Вирішення цих проблем, напевно, не підходить для святкування 30-річчя Незалежності, правда?