Закриваємо сезон – відкриваємо сезон

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Я на власні очі бачила, як старенький трактор переорює ціле поле із врожаєм – стиглими кавунами у селі Дружньому Олешківського району Херсонської області. Бачила, як молоді хлопці – господарі угідь – кидаються кавунами – змагаючись, хто далі закине і яка ягода видовищніше розпадеться на багряні друзки. Радісно від цього хіба що осам, які злітаються на солодкий сік перестиглих плодів. Гіркі розваги, правда?

Це не жарти – вирощений за літо врожай немає кому продавати навіть за копійки  – відсутній попит, тому дешевше найняти трактора, щоб зорав поле і закрити на кілька місяців кавунову тему. Ось така українська економіка: у відділі продажу продуктів «Епіцентру» кавуни, які херсонські фермери таки змогли «сплавити», продаватимуть по сім гривень, у Велмарті – по п’ять, а з поля за триста кілометрів перекупники вже не братимуть і по 50 копійок. Дуже часто реальні закони бізнесу – темний ліс для тих, хто успадкував землю від прадіда із суто херсонським прізвищем Кавун, але не набув важливого уміння хитро лавірувати поміж пропозицій посередників і зуміти вчасно продати за високою ціною. Через кілька місяців виявиться, що значно легше і простіше поїхати в Польщу і передавати звідти батькам гостинці: ковбасу, що довго не псується і солодку халву, що прилипає до піднебіння. Знаю і таких.

Ще кілька тижнів і сезон кавунів завершиться і в нас.

Лишиться готуватися до інших, притаманних повноправній осені – опалювального, політичного, а також нового сезону епідемії коронавірусу. Він, до речі, і досі тут, поряд із нами, і попри які-не-які процеси вакцинації, щотижнева кількість хворих і померлих від коронавірусу в Україні свідчить, що не збирається вгасати, а навпаки, молодіє і не піддається звітам. А ще кілька масових гулянь – обійми з друзями на День міста Кропивницького, ручкання на фестивалі театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти», міжнародна виставка АгроЕкспо – і статистика кількості хворих на covid, скоріше за все, поповзе вгору. Тож вакцинуймося, хто цього ще не зробив – у сучасному світі доказової медицини це єдиний спосіб лишитися повноправним гравцем соціуму. (До речі, по 19 вересня у Кропивницькому можна буде отримати щеплення від коронавірусу на території… Критого ринку. З 9 ранку по 15.00 шукайте пункт масової вакцинації у павільйоні на його території). 

Тим часом в інформаційному просторі тривають дискусії, які або відверто збивають з пантелику (як от про суперечку про правильність уживання сполуки «добрий день» замість «доброго дня»), змушують задуматися (упровадження в Україні латинки замість кирилиці) чи серйозно тривожать (наприклад, про перейменування (!) України на Русь-Україну. А все разом породжує масу анекдотів, як-от такий: якщо гривню перейменувати у долар, то зарплати у вчителів будуть саме такими, як і обіцяли…

Шкода тільки, що сезон загострення на фронті не закритий і щодня надходять страшні новини про втрати, на фоні яких всі інші стають блідими, несуттєвими.