Наш девіз: перекрити, відкрити і перевідкрити

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Кропивницький відсвяткував день народження. Попри дощ і перенесене святкування на день раніше,  запрошена зірка – Дзідзьо – підняв настрій кільком тисячам кропивничан та гостям міста, відсунувши на задвірки розмови про доречність таких дорогих подарунків за кошти міського бюджету і недоречність таких масових зібрань на порозі можливої нової коронавірусної хвилі.

 

До 267-ї річниці міста приурочили усе хороше, що могло статися (і мабуть, мало статися відповідно до бюджетного фінансування) протягом минулого тижня: відкриття відремонтованого відділення у міському пологовому будинку, масовий покіс бур’янів та фарбування урн для сміття, підмітання центральних вулиць. І навіть рясна щедра злива, яка йшла протягом дня, була нібито божим подарунком для молодих дерев, які почали всихати на Набережній та по вулиці Волкова, так і не дочекавшись візиту такої рідкісної для нашого міста водовозки. 

Цікаво, що в рамках заходів до Дня міста у Кропивницькому навіть перекрили відремонтовану вулицю Вокзальну, щоб офіційно і публічно «відкрити» її у присутності чиновників, журналістів та міського голови, з мікрофонами і папочками та сценарієм. Ранок робочого дня, кілометрові затори – і ось Вокзальну знову відкрили для руху транспорту, продовживши при цьому її реконструкцію. А реконструкцію і справді можна вважати головним подарунком місту, що не зрівняється з Дзідзьо, адже протягом 17 років цей важливий шляхопровід, що з’єднує вокзали та райони, був у занедбаному стані. Тепер же – «як у Європі» – каже наш водій, додаючи: «правда, ганятимуть, як дурні».

Відкривали і навіть перевідкривали на цьому тижні і на обласному рівні. Наприклад, за спостереженням журналістів проєкту InfoCrime, у Кропивницькому майданчик, відкритий у рамках соціальної програми президента Володимира Зеленського «Активні парки – локації здорової України», вже існує кілька років на тому самому місці.   «На сайті облдержадміністрації є новини ще за 2012 рік, що за кошти інвесторів збудовано майданчик зі «Street Workout» вартістю 200 тис. грн для занять екстремальними видами спорту. Свого часу тут проводили різні змагання з воркауту і загалом щодня займаються любителі спорту. Нині турніки просто перефарбували та встановили поряд таблички з QR-кодами, що містять посилання на набори заготовлених вправ. Прикметно, що на кожній табличці є згадка про президентську програму», – йдеться у повідомленні журналістів, які займаються викриттям фейків та маніпуляцій у засобах масової інформації Кіровоградщини.

Ми мали бути готовими до цього, правда?

Цікаво, чи так само будуть посаджені в рамках проєкту президента «Зелена країна» вже висаджені лісгоспами в лісах дерева…