«Сама особисто бачила»

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Кіровоградщина і досі балансує за крок від жовтогарячого. За показниками смертності від ковіду, Україна друга у світі і друга в Європі. Угадайте, хто на першому? Російська Федерація. Але якщо враховувати кількість населення в обох країнах, то ми таки лідируємо.

 

Тим часом чи не кожен українець за три роки коронавірусної дійсності напрацював власну «теорію ковіду», яка дуже часто більше схожа на типову українську демагогію. Причина – глибоко порушене розуміння причино-наслідкових зв’язків та виплекана за роки незалежності недовіра до державних інституцій.

Щоб хоч якось активізувати процес вакцинації відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я, з понеділка, 8 листопада, керівники центральних органів виконавчої влади та освітян отримали право відстороняти від роботи працівників, які ухиляються від вакцинації. Працювати тепер дозволяють тим, хто отримав бодай одну дозу вакцини. Не вакцинований – «відпочивай» без права збереження зарплати, аж поки не вакцинуєшся.

У зв’язку з цим почалося.  «Загнали народ у ярмо, переписали і обмежили права, порушили Конституцію!» – час від часу читаю і чую мантру від «простих людей».

Дійшло до комічного: наприклад, минулого тижня серед наших співвітчизників були й такі, хто інформацію про розповсюдження приманок з вакцинами від сказу сприйняв з великою «дозою» фантазії, звинувативши Держпродспоживслужбу… у поширенні коронавірусу. І справді, наприкінці жовтня чотири літаки АН-2 розкидали спеціальні брикети для диких тварин. За інформацією пресслужби відомства, такі брикети абсолютно безпечні для людей. Але ж… «Літаки розліталися, аби потравити людей…», «Вони літають, а тоді в нас спалах ГРВІ або ковіду…», «Сама особисто бачила, як чотири кукурузники летіли вбік Новоархангельська… Хочеться відповіді, які метали розпилюють, бо потім горять легені від придуманого ковіду. А в деяких людей на трояндах наліт появився». Це реальні коментарі від реальних людей, які побачивши літаки, вирішили пофантазувати…

А тим часом в обласному департаменті охорони здоров’я наполегливо рекомендують робити другу дозу вакцини. Про це під час брифінгу повідомила заступниця директора департаменту охорони здоров’я ОДА Наталія Горбенко.

«Міністерство охорони здоров’я України рекомендує зараз використовувати мінімальні інтервали між введенням вакцини, які встановлені інструкціями до них: CoronaVac/Sinovac – 14–28 днів, Comirnaty/Pfizer – 21–28 днів, Moderna –  28 днів, AstraZeneca – 4–12 тижнів. На сьогодні не визначено кінцевий найпізніший термін введення другої дози вакцин проти COVID-19, які використовують в Україні. Але у будь-якому випадку дві дози вакцини, навіть введені з порушенням рекомендованого інтервалу, дадуть кращий захист, ніж одна. Тож, якщо вакцинуватися другою дозою в зазначену дату не вдалося, то варто зробити це за першої нагоди», – зазначила чиновниця.

Сама особисто бачила, як вакциновані хворіють на коронавірус легше, а троянди ростуть без нальоту.