Вкотре про туризм

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

5 грудня у Кропивницькому під час міжрегіональної конференції туристичного бізнесу зібралися представники влади, громадськості та високі чиновники з Державної агенції розвитку туризму (ДАРТ). Кіровоградщина приймала гостей  з Полтавської, Вінницької та Черкаської областей. Спільно з місцевими експертами та представниками ДАРТу, зокрема її очільницею Мар’яною Олеськів, обговорювали, як реанімувати галузь, що теоретично має приносити мільйонні прибутки.

Це була одна із семи запланованих конференцій, які вже відбулися і ще відбуватимуться

в різних містах України протягом грудня. 

Попри відсутність моря та гір, які зазвичай приваблюють найбільше туристів, Кіровоградщина має потужний туристичний потенціал, упевнена голова ОДА Марія Чорна. Питання не лише в грошах (яких зазвичай виділяли за залишковим принципом, тобто галузь їх не отримувала протягом багатьох років), а й у методиці ведення туристичного бізнесу, підтримці з боку влади і розуміння законодавчих механізмів (цю проблему гарно характеризує фраза власника садиби «На гачок»: «Я десять років цим займаюся, але не можу зрозуміти, де я?» – сказав Анатолій Тітов, маючи на увазі статус зеленої садиби та «туристичне» законодавство).

Одним із напрямків, які можуть стати гачком для гостей з інших регіонів, є агротуризм (наприклад, «Ранчо-тур» від агенції SkyFull), активно з’являються крафтові бізнеси (ті ж самі «Сири Румина» чи «Бджола і Ше»), місцеві гіди готові проводити екскурсії Кропивницьким. Проте більшість із ініціатив – у зародковому стані. Бо якщо говорити про велотуризм (на конференції цей напрямок представляв Андрій Паливода – голова громадської організації «Велокроп»), то Кропивницький може похизуватися лише двома велодоріжками, розміщеними в місті скоріше хаотично. Якщо про крафтових виробників, то в області немає жодного магазину, де була б зібрана уся продукція, яку виробляють місцеві малі підприємці.

Може видатися, що це була чергова балаканина?

Мені так не здалося, бо принаймні плани, озвучені представниками ДАРТу, справді надихаючі. Мало того, що верхівка вперше приїхала до Кропивницького, щоб порадитися, та ще й, крім озвучених планів, учасники отримали вичерпні відповіді на всі проблемні запитання.

Кожен із нас тягне свою лямку (кажу «ми», бо крім «Нової газети», на конференції була і «Баба Єлька», як-не-як дотична до туризму).  Хтось за державні гроші, хтось на волонтерських засадах, але щиро віруючи у справу, якою займаються. Результатом зустрічі має стати новостворена комісія, яка виконуватиме функцію дорадчого органу Державної агенції розвитку туризму. Подати свою кандидатуру може будь-хто дотичний до туристичної галузі Кіровоградщини, для цього можна скористатися формою, розміщеною на сторінці ДАРТу  у Фейсбуці, перемогти у відборі і продовжити розбудовувати туризм Кіровоградщини у новому статусі.