Раптом-читаюча нація

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Українці, яким пощастило мати в руках смартфони, масово почали витрачати законно здобуту в процесі вакцинації від ковіду тисячу. Хтось вже має подібний досвід, хтось – на низькому старті. 

 

Стати благодійниками – підтримати армію, пожертвувати на сиротинець  чи будинок для престарілих на тисячу, що ніби впала з неба, нагоди не випало, тому раптом-читаюча-нація «поклала» книжкові магазини та сайти вітчизняних видавництв. 

Промовистою відповіддю на пафосну риторику від влади, яка планувала убити двох зайців – заохотити до вакцинації українців і  підтримати постраждалу від епідемії коронавірусу галузь культури – стали результати опитування, проведеного УНІАН. 

Згідно зі статистикою, на авіаквитки по Україні готові витратитися трохи більше пів відсотка українців. У музеї планують піти 0.64% щеплених, натомість лідирують книги і кіно – у книжкових магазинах станом на 19 грудня встигли скупитися 44,57% вакцинованих (мабуть, бо так зручніше і безпечніше), а в кіно вирішили сходити 23,83% українців. 

На час написання цієї колонки послугу єПідтримки підключило на своїх додатках понад три мільйони українців і перші банки вже почали виплачувати віртуальну ковідну тисячу. Загалом же у Міністерстві цифрової трансформації орієнтуються на цифру 8 мільйонів зареєстрованих в Дії і щеплених громадян.

Хороший спосіб відволіктися від побутових проблем, від думок про можливу активну і відкриту війну, накопичення ворожої техніки на кордонах з Росією, підвищення цін на продукти, інфляцію (перелік можна продовжувати до безкінечності) – це обдумувати, куди витратити гроші. Хороша нагода для бізнесу позмагатися у вправності, організовуючи промоцію своїх послуг. До речі, чомусь здається, що саме видавці зробили найкращу рекламу своїх послуг, вчепившись в підкинуту державою ідею витрачання грошей саме на книги. (Якби на цю тисячу можна було б передплатити періодику, ото був би подарунок для друкованих ЗМІ під ялинку! І не тільки для ЗМІ, а й для наших читачів, які (ми це знаємо напевно!) зазвичай змушені досить довго відкладати гроші на те, щоб передплатити газету). 

До Нового року лишилося 8 днів. Що нам лишається? 

Тим, хто не може сприймати з легкістю святкову метушню (бо немає грошей чи здоров’я) – перетерпіти в соцмережах чужі ялинки чи фото чиновників з новорічними пакунками поряд із дітьми з дитбудинків. Пережити картинки-гіфки з блимаючими ялинками, примітивні колядки в стилі «а ви, тітко, грошей, будете хороші», чужі звіти з відпочинку (головне, щоб лижники з Буковелю та з інших хороших місць не привезли під ялиночку омікрону). 

Комусь – приміряти сукні в лелітках (зараз на них мода, хто не знав), комусь – перераховувати відкладену копійку в очікуванні онуків на Різдво.

Як шкода, що від усього цього дріб’язку не можна відкупитися «тисячею Зеленського».