Що хорошого, що поганого

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

«Нова газета» і «Баба Єлька» завершують 2021-й рік із втіленим у життя омріяним проєктом – книгою «Смачна Кропивниччина».

Серед викликів і випробувань цього грудня – наша книжка (кольору хлібної шкуринки) – теплий натяк на те, що сила людей і спільнотворення може перетворювати ідею чи мрію на реальність. Нам знадобився рік, щоб опрацювати купу матеріалів і назбирати купу грошей, знайти партнерів, довіритися друкарні, перетворивши масив архівів у гідний культурний продукт, аналогів якому в Україні поки що немає.

Головною рушійною силою стало бажання змінювати цей світ і впливати у першу чергу на якість свого культурного життя тут, в Кропивницькому, показувати глибини кулінарної традиції, навчитися пишатися насамперед своїм, позбавившись комплексів меншовартості. Втілював і втілює ці ідеї у тому числі і колектив «Нової газети», який, крім щоденної роботи над тижневими номерами, вже протягом трьох років долучається і до проєкту «Баби Єльки». На волонтерських засадах, звісно ж.

До книги «Смачна Кропивниччина» увійшли рецепти страв, привезених з фольклорно-етнографічних експедицій Кіровоградською областю (станом на грудень їх відбулося понад 80!) Серед ілюстрацій ви не знайдете жодного постановочного фото, ми апелюємо до природності і справжності – лише те, що зафіксували наші фотографи і наші смартфони. Частина з рецептів подана живою розмовною мовою – так, як раніше говорили і зараз балакають наші бабусі. Ми віримо, що вся тисяча примірників знайде свого читача (книгу можна придбати у нашій редакції, пишіть і телефонуйте), а тема локальної гастрономіє перейде на новий рівень. І початок 2022-го року – чудовий для цього момент.

Тим часом на кордоні з 2022 все гарячіше і гарячіше.

Якщо не слідкувати за міжнародними новинами, не чекати результатів перемовин США і РФ, повернувшись обличчям у свою бульбашку, то проблеми дрібнішають. Хочеться думати про те, що докупити на новорічний стіл, що вдягнути, що сказати… Небажання готувати «тривожну валізку» і перевіряти, чи справді стрілка із написом «Укриття» на сусідньому будинку веде до реального укриття від можливого обстрілу, беруть гору. І навіть гаряча новина про обов’язковий військовий облік жінок певних професій не змусила відкладати думки про війну на потім.

А може, це й правильно?..

З чим вступаємо в 2022-й? З новим досвідом, зі старим страхом великої війни, ковіду і щеплень, з імунітетом і мріями про «це все скоро закінчиться», з очікуванням нового політичного сезону, нових заробітків, нових тиражів.

До речі, щодо останнього – хоч Укрпошта своєю реформою сільських відділень зв’язку серйозно підмочила репутацію друкованим ЗМІ (та так, що деякі газети 2022-му взагалі припинили існування), «Нова газета» не втрачає своїх позицій.

Залишайтеся з нами у 2022-му, у нас є що сказати!