Яким буде 2022

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Така вже людська натура – щось як в’їсться у пам'ять, то навіть якщо не хочеш думати «про великого рожевого слона», думаєш. Чи стоячи у довжелезних чергах, чи готуючи нову партію салатів вже до різдвяного столу, мабуть, лише жменька українців згадувала про те, що за вікном війна, що триває пандемія, і хоча й кількість заражень меншає, та кількість смертей від корони стабільно висока.

Один із тисячі був новорічної ночі на фронті. Один із тисячі загадував бажання: щоб мир, щоб не війна, щоб перемога. І мабуть, один із тисячі запам’ятав обличчя українського військового, який загинув від рук російських найманців у передноворічну ніч. Ми саме доставляли на святковий стіл салати і домотували подарунки, коли нам сказали (а чи ми почули?) його ім’я і прізвище.

Ось так і почала Україна новий відлік загиблих у 2022-му…

Так само, як і війна, тема тривожної валізки перекочувала у 2022-й. Що туди класти, а що не варто, коли ставати на облік у військкомат і чи дійсно це треба робити, і чи не означає це, що нас готують до чогось, до чого ми не готові, я й досі не знаю (а в новорічну ніч ми з друзями чомусь говорили саме про це…)

А ще плавно і ненав’язливо суспільство починають готуватися до виборів. З чого це помітно? З приклеєного на моєму під’їзді звіту депутата, наприклад. Виявляється, відповідно до звіту, у нас усе добре (та й справді – у щойно минулому році у нашому дворі з’явився новий дитячий майданчик і крута спортивна зона з тренажерами. Ну аж не віриться! Правда, усе за кошти платників податків, тобто наші, але ж про це ніхто не забороняє прозвітувати…).

Мабуть, новини про те, що Кабмін запровадив державне регулювання цін на хлібний батон і соняшникову олію, трохи завадять політикам обіцяти і звітувати. Трохи завадить інформація про підвищення цін на тарифи, про «геніальні» нововведення у сфері сільськогосподарского оподаткування, про міфічні зарплати вчителів та лікарів.

Які козирі вони використовуватимуть у новому році, сподіваємось, ви побачите по політичній рекламі на сторінках «Нової газети» (звертайте увагу на рубрику «політична реклама», щоб раптом не подумати, що ми з ними «заодно»)

Хочеться напророкувати, що 2022-й буде роком перемог і достатку, тим паче, що різноманітні гороскопи пророкують людству щасливий рік.

Хочеться миру шляхом дипломатичної перемоги, але нинішня команда президента і сам президент не надихає на такі пророцтва. Невже надія на Тигра, який за китайським гороскопом от-от і почне бути нашим покровителем (Тигр точно не благословить «зустрітися посередині чи «перестати стріляти», він уміє захищати свою територію).

Тож яким буде 2022-м? Саме таким, на який ми, українці, і людство загалом заслуговуємо.