Це дуже близько

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Ми саме були у відділенні Укрпошти по вулиці Попова, коли неподалік прогримів вибух. Очі забігали у пошуках укриття, думки заплуталися між «невже почалося» і «цікаво, а що це».

Згодом, коли повз тебе проїжджають «швидкі» і рятувальники, а повітря насичується запахом диму і нещастя, стає моторошно і починає трохи нудити. Життя непередбачуване. То могла бути твоя квартира, ти міг проходити під тим балконом… Це міг би бути не побутовий газ, а військовий обстріл, як ото в Маріуполі, пам’ятаєте? А ти так і не встиг зрозуміти, куди ведуть усі ті стрілки синім у тебе на районі.

Після трагедії, яка сталася в одній із багатоповерхівок на Попова, склалося враження, що місто ніби перетворилося на одну велику жменю. Епіцентром уваги ЗМІ і чиновників стала родина Дідковських, у квартирі яких стався вибух, – молодої мами, вже тепер удови, і двох її донечок. Важко уявити, з якими емоціями прокидається сім’я після того страшного дня. Важко уявити, що відчувають жителі квартир, які постраждали від вибуху. Коли облаштування побуту треба починати з нуля. Коли й досі не можеш знайти власного кота, який від переляку забіг невідомо куди, коли експерти після обстеження будинку оголошують висновки: у квартирах вашого під’їзду перебувати небезпечно…

(Читаю в соцмережах про страх залишитися сам на сам після того, як усі чиновники побували на місці трагедії і пообіцяли підтримку. А чиновників і справді було цими днями багато – навіть цілий глава Офісу президента Кирило Тимошенко пообіцяв контроль президента).

За добу після вибуху пункт обігріву на Попова відвідали близько двохсот громадян, допомогою психолога скористалося близько пів сотні. Люди почали збирати теплі речі, посуд, постіль, побутову техніку. З’явилося кілька пунктів збору (КропХаб і ЖЕО №4), шахраї з номерами карток…

Це дуже близько, на сусідній вулиці, у сім’ї однокласника твоєї дитини, у під’їзді, де живе твоя подруга. І ще більше відчуваєш цю близькість тоді, коли отримуєш на телефон повідомлення «шановні батьки, у родині нашого вихованця сталася біда»… Через два дні після вибуху частині мешканців дозволили повернутися до своїх квартир, вже у п’ятницю стало відомо, що депутати прийняли рішення виділити два з половиною мільйони гривень на першопочаткові роботи з відновлення багатоповерхівки. Кримінальну справу розслідуватимуть десятеро прокурорів, а мешканці злощасного будинку просять поділитися відео з пожежі – там можуть бути докази порушень, допущених газовою службою.

Тим часом відновленням постраждалих дівчаток займаються усім миром. (Днями на запрошення голови облради Сергія Шульги консультації з приводу лікування провів професор медичної школи Гарвардського університету, відомий американський лікар клініки в Массачусетсі Геннадій Фузайлов, який спеціалізується на лікуванні опіків).

Що має зробити кожен із нас? Мабуть, поділитися тим, що маємо, і замовити перевірку газової колонки. Про всяк випадок.