Що проситимемо в Миколая?

Інна Тільнова
Автор: Інна Тільнова

Насправді, те, що ми спостерігали наприкінці минулого тижня у парламентській залі, тільки декому могло видатися смішним. 11 грудня сплив термін дії імунітету Уряду, але звіту Яценюка так і не відбулося. «Інтимний» перфоменс від раптово популярного депутата Барно і Прем’єр-міністра тільки розізлив розумних українців.

Здається, тільки-но Байден за поріг, клоуни знову на арені. Різниця між політичними клоунами і державними діячами вражаюча, але народ вже давно розгадав просту схему: якщо влада хоче відволікти нас від чогось важливого (наприклад, звіту Уряду про роботу за рік), у голови пхають карикатуру. Чи не про це писав Рей Бредбері у безсмертній повісті «451 за Фаренгейтом». Ось лише одна із цитат: «Коли не хочеш, щоб людина не стала нещасною через політику, не давай їй роздивитись проблему з двох боків. Хай бачить лише один бік, а ще ліпше – жодного… Напихайте людям голови інформацією, яку не можна перетравити, захаращуйте їх нічого не вартими «фактами», аби вони переситилися, аби відчували себе «чудово поінформованими». І тоді вони вважатимуть, що думають, що рухаються вперед, хоч насправді й стоять на місці. І вони будуть щасливі, бо ті «факти» не змінюються. Але боронь Боже втаємничувати їх в таку непевну матерію, як філософія чи соціологія – вони можуть спробувати пов’язати деякі речі і явища». Пов’язавши деякі факти, ми доходимо висновку: тривала війна на Сході відсунула на задній план виконання основної вимоги Майдану: позбавлення від олігархів, люстрація, покарання за корупцію. Ніби й війна стала причиною неготовності до представлення Податкового кодексу, схожого на зашморг для малого і середнього бізнесу, неготового Бюджету-2016 (а через неопублікований проект Державного бюджету не представлено і міські та обласні бюджети). Війна, напевне, заважає народним депутатам працювати у п’ятницю, тому вони або показують концерти, або просто не приходять на роботу, внутрішня війна заважає працювати міністрам (міністр інформаційної політики подав у відставку – а звіт про результати його діяльності ви бачили? А його діяльність відчували?), а нам війна заважає вірити, що в нашій країні ще можливо щось змінити. Доводилося чути: «Ми втомилися від війни». Але в нас, у конкретному місті чи селі Кіровоградської області, втомленими мають право називати себе лише учасники бойових дій на Сході, переселенці та сім’ї одних та інших.  Ні чиновник, який після всіх майданних перипетій та революцій заново всівся в те саме крісло заступника чи навіть голови (і швиденько призначив разом із депутатським корпусом собі премії і надбавки – це я про голову РДА одного з районів, раптом не зрозуміло), ні громадські активісти, які не довели своє діло до кінця.

Ось такими ми збираємося вступати в Новий рік – рік Мавпи – енергійної і впертої тварини, яка не любить сидіти на місці. Насправді, інколи здається, що українцям варто було б виділити свій особливий період у календарі і назвати його роком Барана… Попросімо в Миколайчика під подушку для України розуму.