Поперевзувалися

Нещодавно, стоячи в черзі в крамниці, стала свідком кумедної ситуації: чоловік старшого віку, розраховуючись на касі, хотів розміняти сто рублєй, але всі навколо на прохання допомогти відказували йому, що мають тільки гривні. «Задалбалі», – спересердя не втримався він, аж поки його друг, усміхаючись зі словами «та гривні ж у нас», не заплатив за нього ті 56 гривень, яких не вистачало.

Детальніше...

Фронтовики

Економічний, культурний, медичний, цивільний, енергетичний, комунальний, екологічний, інформаційний, волонтерський фронт… Останнім часом занадто часто доводиться чути й читати цю інколи вельми пафосну метафору про нібито боротьбу в тилу на будь-якій професійній ниві. (До речі, «будь-яка нива» – це одне примітивне журналістське кліше ще радянських часів.) 

Детальніше...

Знову про «восьмемарта»

Прожили рік у війні. Адаптувалися, навчилися не панікувати під звуки сирен, здобули навичку мовчки плакати без сліз. Навчилися заново усміхатися, святкувати дні народження, випрямляти спини. Утвердили віру в ЗСУ і державу, визначили перелік питань на «після Перемоги». 

Детальніше...

На часі – не на часі

Вона вперто засовує у благодійну скриньку нашого імпровізованого музею на Театральній купюри по 500 гривень і я не знаю, куди себе подіти. «Ні-ні, все вирішено, я давно планувала зайти і зробити донат», – спокійно каже Вона на моє прохання не робити цього, бо не на часі ТАКІ донати від ТАКИХ людей.  

Детальніше...

На Бахмут?

Під час великої війни ми не лише втримали кількість передплатників, а й наростили. А ще – видали другий наклад книги кулінарних діалектизмів «Смачна Кропивниччина». Випускаючи другий тираж книги, ми не робили вигляду, що немає війни. Проте й видавали її не через бажання заробити, а зберегти те, що віднайшли, у формі системного культурного продукту, а не хаотичних записів у соцмережах чи на полях записника. 

Детальніше...